Tananyagegység neve | Óraszám |
Gépészeti alapismeretek | 55 |
Hegesztés biztonsága | 30 |
Volfrámelektródás védőgázas ívhegesztési ismeretek és feladatok | 275 |
Képzés kezdésének időpontja: 2024. szeptember 29.
Jelentkezési határidő: 2024. szeptember 24.
Beiratkozás napja: 2024. szeptember 24. kedd, 13:00, személyesen irodánkban
Képzés helyszíne: 1119 Budapest, Fehérvári út 83. és 1116 Budapest, Kardhegy utca 26.
Képzés napja: hetente egy alkalom, szombat vagy vasárnap, körülbelül 6-7 hónap
Képzés óraszáma: 360 óra
Bővebb információk:
Magánszemélyeknek részletfizetés biztosított
A tananyagot a képzés során biztosítjuk.
A képzés díja a vizsgadíját nem tartalmazza. Igény esetén a képesítő vizsga
megszervezésében segítséget nyújtunk.
A szakmai képzés megkezdéséhez szükséges feltételek:
Iskolai előképzettség: alapfokú iskolai végzettség,
Szakmai előképzettség: –
Egészségügyi alkalmassági követelmény: Szükséges (a szükséges dokumentumot és a foglalkozás-egészségügyi szakellátók listáját a letölthető nyomtatványok menüpontban találja)
Szakmai gyakorlat területe és időtartama: –
Képesítő vizsgára bocsátás feltétele:
A szakmai képzés követelményeinek teljesítéséről, a képző intézmény által kiállított tanúsítvány.
Képesítő vizsga:
Szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerezhető szakképesítés megszerzésére irányuló képesítő vizsgát a nemzeti akkreditálásról szóló törvény szerinti akkreditáló szerv által személytanúsító szervezetként akkreditált vizsgaközpont szervezhet. A képesítő bizonyítvány államilag elismert szakképesítést tanúsít.
Képzési program:
Képzési program (letölthető dokumentum)
Képzési program eredeti példánya ügyfélszolgálatunkon megtekinthető.
Letölthető nyomtatványok:
Foglalkozáseü_-Szakellátóhelyek-listája (letölthető dokumentum)
Szakmai-orvosi-alkalmassági-vélemény_nyomtatvány (letölthető dokumentum)
Mediswiss Kft. http://mediswiss.hu/ vagy Horizont Preventív Kft ( fauszti@t-online.hu | +36-309-216-082.) (Foglalkozáseü.- szakellátóhely elérhetősége)
Tananyagegység neve | Óraszám |
Gépészeti alapismeretek | 55 |
Hegesztés biztonsága | 30 |
Volfrámelektródás védőgázas ívhegesztési ismeretek és feladatok | 275 |
A szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerezhető szakképesítéssel ellátható legjellemzőbb munkaterület, tevékenység vagy munkakör leírása:
A szakember a tanult volfrámelektródás védőgázas (TIG) ívhegesztési és vágási technológiák felhasználásával, a munka-és tűzvédelmi előírások betartásával hegesztett fémszerkezeteket készít hegesztéstechnológiai utasítás (WPS) alapján, melyhez rajzot olvas, kiválasztja a szükséges anyagokat, munkadarabot előkészít (vág, köszörül, mér) és összeállítja amunkadarabot. Biztonságosan kezeli az ezen tevékenységekhez tartozó hegesztő-berendezéseket, gázpalackokat, reduktorokat, tömlőket. Munkáját biztonságosan, magas minőségi szinten, a vonatkozó szabványok előírásainak megfelelően végzi. Munkaközi és végellenőrzést végez és további vizsgálatokra előkészíti a munkadarabot. A hegesztési hibákat képes beazonosítani és kijavítani. Vigyáz a környezetére, a technológiát rendeltetésszerűen használja.
Sikeres hegesztő karrierre vágysz? A szakma egyre népszerűbb és keresettebb, képzésünk a volfrámelektródás védőgázas (TIG) ívhegesztő szakma területén való sikeres és kompetens tevékenységre készít fel. A képzés alapvetően arra összpontosít, hogy a résztvevők a szükséges elméleti és gyakorlati tudással rendelkezzenek a volfrámelektródás ívhegesztési és vágási technológiák alkalmazásához. A területen a legkorszerűbb technikákat alkalmazzák, a munka- és tűzvédelmi előírásokat szigorúan betartva, a különböző fémszerkezeteket magas minőségben hegesztve.
Az oktatás fókuszában a gyakorlati tudás megszerzése áll, beleértve a volfrámelektródás védőgázas ívhegesztés feladatok elvégzését is. Lehetőséged lesz elsajátítani a hegesztési eljárás technikáját, és a műszaki dokumentációk alapján képes leszel a hegesztési feladatot az MSZ EN ISO 5817:2014 D szabványnak megfelelően elvégezni.
A képzés során megismerheted a TIG hegesztéshez szükséges anyagokat, azok kiválasztásának szempontjait, valamint elsajátíthatod a használt alap-, hozag- és segédanyagok fajtáinak kiválasztásához szükséges ismereteket. A volfrámelektródás védőgázas ívhegesztési technológiák mellett ismeretet szerezhetsz a szerkezeti anyagok főbb típusairól és nemzetközi jelöléseiről is.
A képzés szakmai témakörei széles skálát ölelnek fel, beleértve a munka-, tűz-, környezet- és balesetvédelem területét, gépészeti alapismereteket, hegesztési alapokat és ismereteket, valamint a volfrámelektródás védőgázas ívhegesztés technológiáját.
A szakképzés munkaerő-piaci relevanciája kiemelkedő, mivel a kifogástalan minőséget igénylő volfrámelektródás védőgázas ívhegesztési feladatok elvégzéséhez magas kézügyesség, gyakorlottság és önállóság szükséges. Szakemberként képes leszel munkát vállalni az építőiparban, acéliparban, járműgyártásban és egyéb olyan területeken, ahol a fémek hegesztése és összeszerelése kiemelkedő fontosságú.
Ha a hegesztés világában szeretnél kiemelkedővé válni, válaszd az Oktatozone volfrámelektródás védőgázas ívhegesztő képzését, és lépj be egy sikeres és kihívásokkal teli szakmai pályafutásba!
Több mint 10 év tapasztalata felnőttképzésben
Oktatóink több évtizedes oktatási tapasztalattal rendelkeznek és a legjobb szakembere is saját területükön
Profi felkészítés mellett biztos lehetsz benne, hogy a képzéseink elvégzése után a vizsgád sikeres lesz. SIkerességi rátánk megközelíti a 100%-ot!
Saját fejlesztésű tananyagok mellett, a tankönyveket is mi biztosítjuk minden Résztvevőnek
Budapesten, frekventált területen, könnyen elérhető oktatási helyszínek
Egyes képzéseinket online is elvégezheted
Magánszemélyek részletfizetési lehetőség biztosított minden képzésünknél
Az alábbi adatokat kérjük személyi igazolvánnyal megegyező módon szíveskedjen kitölteni!
2024. augusztus 05. – 2024. augusztus 20. között irodánk szabadság miatt zárva tart.
Személyes és telefonos ügyfélszolgálat ezidő alatt szünetel!
Sürgős esetben az oktatozonekepzes@gmail.com e-mail címen kereshetnek.